CYRKOPOLE / spektakl w CBK FAMA / 16.06 godz. 19.00

Miasto, którego nie było / próba otwarta / Kolektyw Kejos / wstęp wolny / zapisy

BRAK MIEJSC

 

Tytułowe miasto, to miejsce częściowo wyobrażone. Przestrzeń spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejsce nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie prowadzącego z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, ale też do tworzenia życiodajnej, twórczej energii budującej przestrzeń społeczno-kulturową miasta.miasto którego nie było1
Poprzez przywołanie historii fikcyjnych z lubelskich legend, jak i historycznych postaci, tworzymy wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.
Miasto, którego nie było to spektakl łączący techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny).
Tworzony jest specjalnie z myślą o obchodach jubileuszu 700-lecia Lublina, dlatego inspiracją do stworzenia scenariusza spektaklu jest historia miasta, legendy, mity, opowiadania oraz twórczość artystów związanych z Lublinem takich jak: Franciszka Arnsztajnowa, I.B Singer, Edward Hartwig.
Spektaklowi towarzyszy muzyka inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego.

W przedstawieniu bierze udział pięciu polskich aktorów, związanych z Kolektywem KEJOS – artystów cyrkowych oraz muzycy grający na żywo.

Spektakl produkowany jest z okazji Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina przez Carnaval Sztukmistrzów i Stowarzyszenie Ke-Jos-The-At-Er przy współpracy z CBK FAMA i Festiwalem OFCA.
miasto którego nie było2Scenariusz, koncepcja i reżyseria: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska
Kierownictwo muzyczne: Katarzyna Timingeriu
Scenografia i kostiumy: Diana Jonkisz, Anna Hul
Reżyseria światła: Maciej Dziaczko
Występują: Marta Kuczyńska, Zuzanna Nir, Matylda Górska, Marcin Janiak, Adam Banach
Muzycy: Katarzyna Timingeriu, Jacek Timingeriu, Mikołaj Nowicki, Mateusz Nowicki
SPEKTAKLE W CBK FAMA / ul. Krzywoustego 286, Wrocław
Informacja: 71 777 99 44 w. 2, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław
www.fama.wroc.pl, facebook.com/cbkfama

 

 

Drodzy goście - wszystkie wejściówki zostały wyczerpane. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na spektakl Le G. Bistaki oraz  pokaz pracy Pitagoras 3 D.

Godziny otwarcia

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Uwaga! W dniach: 

31.10.2019 (czwartek)
23.12.2019 (poniedziałek)
27.12.2019 (piątek)

Biblioteka będzie czynna do godz. 18:00

Dział programowy - III p. 

Pon.:       10-18
Wt.:   10-18
Śr.:  10-18
Czw.:  10-18
Pt.:  10-17
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com