SPEKTAKLE ULICZNE / CYRKOPOLE


W części popołudniowej festiwalu cyrk zjawi się w psiepolskich podwórkach: artyści uliczni zaprezentują się przy kawiarni Stara Piekarnia, na terenach zielonych przy CBK FAMA i na Rynku Psiego Pola. Zapraszamy na niezwykłe widowiska w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Wstęp wolny.


Pan Ząbek  / PLpan
Pan Ząbek to niezwykle wszechstronny artysta. W jego repertuarze znajdują się zarówno spektakle dla dzieci, jak i dla dorosłych, spektakle uliczne i kameralne spektakle sceniczne. Zapewnia interaktywną rozrywkę na najwyższym poziomie. Jego profesjonalne show to nieskończona studnia potencjału iluzji, wyczynów kaskaderskich oraz wysublimowanego humoru.

Pan Ząbek o sobie:
Showman, Iluzjonista, Cyrkowiec, Postać. Oto ja – Pan Ząbek. Narodziłem się spontanicznie w okolicach 2003 roku, jako alterego Marcina Połoniewicza. Matką mą Pasja do sztuk cyrkowych i sprawiania radości ludziom poprzez pokazy iluzjonistyczne czy pokazy magii, Ojcem Majstersztyk iluzji i grozy, okraszony nietuzinkowym humorem. Swój pierwszy pokaz iluzji zorganizowałem na klatce schodowej. Teraz jako iluzjonista pokazy iluzji wykonuje na wielu festiwalach.

Clap Clap Circo  / AR / UY
Spektakl Gulp i inne krótkie pokazy 23

Clap Clap Circo powstało w roku 2008. Grupę tworzą Joaquin Caride z Argentyny oraz Irene Carrier z Urugwaju. Teatr występuje podczas różnych festiwali na całym świecie, między innymi w Meksyku, Gwatemali, Nikaragui, Argentynie, Brazylii, Włoszech, Belgii, Niemczech. W Polsce do tej pory gościli, m. in. na festiwalu Ofca czy na Carnavale Sztukmistrzów w Lublinie.

Uliczny show grupy Clap Clap Circo to wydarzenie, podczas którego zdarzyć się może wszystko. Żonglerka, klaunada, monocykl, hula hop – Joaquin oraz Irene łapią czego się da, aby rozbawić swoją publiczność. Ich profesjonalizm, oryginalna, dopracowana estetyka kostiumów i spektakli, jak również ich charyzmatyczne osobowości porywają widzów na całym świecie. Dynamiczne zmiany kostiumów i rekwizytów, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja i budująca napięcie muzyka sprawiają, że każdy występ jest pełną atrakcji, barwną i ciekawą podróżą po świecie cyrku.
Gulp to spektakl o mocno teatralnym rysie. Jego fabuła toczy się wokół magicznego eliksiru. Na początku eliksir zdaje się nie działać, jednak im więcej bohaterowie go wypiją, tym większa będzie jego moc. Spektakl zawiera elementy freak show, magii i satyry (przy użyciu pejcza, ognia, sztuczek z ucieczką i iluzją) i innych wyjątkowych umiejętności cyrkowych. To bardzo uniwersalny spektakl dla wszystkich grup wiekowych.
Gulp wskrzesza umarłych i wyciąga z depresji (przynajmniej na pół godziny)

Frikart: Łukasz Witkowski / PL
Bill Bombadill showfrikart

Panie i Panowie, przywitajcie brawami Billa Bombadilla! Czy jesteście gotowi na wejście do magicznego świata żonglerki, akrobatyki , pantomimy i oryginalnych gagów? Tylko ostrożnie, bo to jazda bez trzymanki – Bill Bombadill sprawi, że będziecie pękać ze śmiechu, a potem przecierać oczy ze zdumienia.
O co chodzi? Bill Bombadill to rodzinne, interaktywne, pełne humoru show z elementami kuglarstwa, pantomimy oraz akrobatyki . Dlaczego rodzinne? Bo bawią się na nim dzieciaki i dorośli. A dlaczego interaktywne? Bo Bill nie pozwoli, byście stali bezczynnie – bez pardonu wciąga w dialog i wyciąga na scenę!

Łukasz Witkowski – jeden z najbardziej utalentowanych żonglerów w Europie, animator z ponad 13-letnim doświadczeniem w sztuce teatralnej i cyrkowej. Na swoim koncie ma występy na scenach europejskich i poza Europą: w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Polsce oraz Emiratach Arabskich. Ukończył kurs pantomimy i ekwilibrystyki Szkoły Cyrkowej w Barcelonie. Wielokrotny uczestnik konwentów i festiwali żonglerskich m.in. w Monachium, Barcelonie, Karlsruhe, Carvin i Pradze.

 

Gwardia Gryfa / PL
Włoska sztuka żonglerki chorągwiami i taniec ze zjawiskowymi rekwizytami

gwardia gryfa mini

Spektakl Cztery żywioły, który Gwardia Gryfa zrealizuje w ramach festiwalu Cyrkopole to niezwykłe, spektakularne i energetyczne show, w którym bohaterami stają się 4 nieposkromione siły przyrody. Wykorzystując flagi, skrzydła, wachlarze i inne rekwizyty zaprezentujemy spokój i bezmiar oceanicznej głębi, zmienną i nieprzewidywalną siłę wiatru, niszczycielską i demoniczną naturę ognia oraz życiodajną moc ziemi. Jeden żywioł to jeden obraz sceniczny spójny i unikatowy w swym charakterze, każdy inny, każdy silny i nieokiełznany. W finale wszystkie pierwiastki łączą się, na scenie panuje piękno i harmonia możliwe do urzeczywistnienia jedynie przy zgodnym współistnieniu wszystkich 4 żywiołów.

Gwardia Gryfa to wrocławska grupa artystyczna realizująca spektakle łączące pokazy widowiskowej włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami z tańcem z efektownymi rekwizytami. Artyści prezentując swoje oryginalne pokazy, dostali się do programu MAM TALENT, a jeden z jurorów porównał rozmach ich występów do „Otarcia Olimpiady”. Gwardia Gryfa od wielu lat jeździ po Polsce zaskakując widzów spektakularnością i baśniowym klimatem swoich przedstawień. Zespół występował z Operą Krakowską na Wawelu, realizowała otwarcie Wielkiego Meczu Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, a dorocznie zimą na Wrocławskim Rynku realizuje potężne parady elfów i reniferów w ramach Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.SPEKTAKLE ULICZNE / wstęp wolny
17.06 sobota
12.40 / Rynek Psiego Pola / Gwardia Gryfa / w trakcie parady
14.00 / Miasteczko Cyrkowe / Clap Clap Circo
15.00 / Rynek Psiego Pola / Frikart: Łukasz Witkowski
15.00 / Miasteczko Cyrkowe / Gwardia Gryfa  / cały spektakt Cztery żywioły
15.30 / Misteczko Cyrkowe / Aerial / pokaz
16.00 / Podwórko przy kawiarni Stara Piekarnia / Pan Ząbek

18.06 niedziela
14.00 / Miasteczko Cyrkowe / Frikart: Łukasz Witkowski
15.00 / Rynek Psiego Pola / Clap Clap Circo
16.00 / Rynek Psiego Pola / Pan Ząbek
16.00 / Podwórko przy kawiarni Stara Piekarnia / Clap Clap Circo


Informacja:  71 777 99 44 w. 2, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław
www.fama.wroc.pl, facebook.com/cbkfama

Organizator: Festiwal CYRKOPOLE organizowany w ramach wspólnej inicjatywy Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama i Kejos (Centrum Nowego Cyrku)
Organizator Festiwalu rękodzieła: Fundacja Opieka i Troska

logotypy 16.06

Godziny otwarcia

LIPIEC I SIERPIEŃ 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 12-18
Wt.: 10-16
Śr.: 12-16
Czw.: 12-18
Pt.: 10-16
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. / kontakt telefoniczny i mailowy w godzinach 8:00-16:00. Godziny otwarcia biura: 

Pon.:       12-16
Wt.:   12-16
Śr.:  12-16
Czw.:  12-16
Pt.:  12-16
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com