CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w CBK Fama / spektakl, warsztaty plastyczne oraz quiz z nagrodami/ 11.11.2017 r. godz. 11:11/ wstęp bezpłatny/ obowiązują zapisy - brak miejsc na spektakl Teatru Małe Mi

11 listopada zapraszamy do FAMY na interdyscyplinarne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zainspirowani frazą Mikołaja Reja, świętować będziemy z językiem polskim i polską literaturą. W centrum wydarzeń znajdzie się jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku – Julian Tuwim. Wszystkich, którzy chcą poznać losy łobuzerskiego Julka i bawić się z jego twórczością zapraszamy na godz. 11.11 do CBK FAMA. W programie: warsztaty plastyczne Tuwimiaki-Skarpeciaki oraz Plakatowe Abecadło, odbijanie sitodrukiem lokomotywy na koszulkach i torbach, quiz „Tu wim, tu ni wim” oraz spektakl Teatru Małe Mi  „TUWIM Julek - PARA buch FRAZY w ruch”. Motywem przewodnim przedstawienia jest dzieciństwo Julka, który jako niesforny malec zabawia się w chemika, strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki, a „leżąc na łące marzy, że wierszyk o słoniu wysmaży”. Wysmakowana scenografia i piękne lalki (ilustracje Katarzyny Szpilkowskiej) dopełnia wyjątkowa muzyka Jacka  „Budynia”  Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno.

Dla dzieci w wieku od 3 lat. Spektakl trwa 45 min.
UWAGA! WSZYSTKIE MIEJSCA NA SPEKTAKL SĄ JUŻ ZAREZERWOWANE.

tuwim

Warsztaty w ramach programu:
Plakatowe abecadło
Czym jest plakat, po co tworzy się plakaty i gdzie je można zobaczyć? Plakatowe warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Podczas spotkania stworzymy klocki z literami i ułożymy z nich zabawne hasła. Już Julian Tuwim zwrócił uwagę na wyjątkowe zdolności "Abecadła" do przemieszczania się. Spróbujemy zaprojektować plakat dla każdej z niesfornych liter.
Prowadząca: Katarzyna Bury - psycholog, pedagog, animator kultury. Zajmuje się procesami twórczymi, nowoczesnymi koncepcjami uczenia się oraz problematyką gotowości szkolnej. We wrocławskich szkołach i przedszkolach realizuje innowacyjne projekty edukacyjne z zakresu rozwijania kompetencji przestrzennych oraz świadomości estetycznej. Jest przekonana, że pierwszymi lekturami szkolnymi powinny stać się niedoceniane w edukacji książki obrazkowe.

Tuwimiaki-Skarpeciaki
Tuwimiaki, czyli skarpeciaki, będące postaciami z bajek Tuwima. Każdy będzie mógł wykonać własną zabawkę, odegrać z nią scenkę i zabrać do domu.
Prowadząca: Katarzyna Panejko-Wanat - nauczycielka, terapeutka, matka dwójki dzieci ciekawych świata. Uwielbia robić zabawki ze śmieci i majsterkować .

Sitodruk
Metodą sitodruku odbijać będziemy lokomotywy na koszulkach i torbach.
Prowadząca: Sabina Sokół
W 2016 roku obroniła dyplom na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Brała udział w wielu wystawach oraz konkursach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wraz z rzeźbiarzem Michałem Wasiakiem współtworzy Galerię Oczami na wrocławskim Nadodrzu, wspólnie promując młodą sztukę. Jednym z jej ulubionych mediów jest grafika warsztatowa, a zwłaszcza sitodruk.

?

A jak Ty widzisz kulturę / Famę / nasze pracownie / świat?

Napisz: biuro@fama.wroc.pl

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia: 
Biblioteka - Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy jest czynny od pon. do pt. w godz. 10.00-18.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com