CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016
Ark Ovrutski New York Quartet feat. Myron Walden (USA) w CBK FAMA
17. Polsko-ukraiński Festiwal Jazz Bez I Wrocław
9.12. / godz. 19.00 / wstęp wolny 
Szanuj się! Słuchaj jazzu!
Uwaga! Brak miejsc! Dziękujemy za zainteresowanie.

W ramach 17. edycji polsko-ukraińskiego festiwalu Jazz Bez, na Psim Polu zagości wyjątkowy kwartet jazzowy ze Stanów Zjednoczonych: Ark Ovrutski New York Quartet. Na koncert zapraszamy zarówno melomanów, jak i osoby, które chcą dopiero zaprzyjaźnić się z jazzem.

Skład zespołu:
Ark Ovrutski – kontrabas
Myron Walden – saksofon
Benito Gonzalez – pianino
Charles Goold – perkusja

Myron Walden Myron Walden / saksofon – muzyk współpracujący z Wyntonem Marsalisem, Royem Hargrove i Freddie Hubbardem; laureat nagrody Grammy i konkursu Charliego Parkera. To właśnie zwycięstwo w tym ostatnim zapewniło mu miejsce na scenie u boku Wyntona Marsalisa oraz jazzmanów z grupy Lincoln Center Jazz Orchestra; karierę zawodową rozpoczynał od współpracy z Royem Hargrove i projektu „Smalls”, w ramach którego grał z takimi artystami jak Kurt Rosenwinkel, Eddie Henderson, Kevin Hayes, Stephen Scott, Greg Hutchinson czy Eric Harland; lider zespołu i autor kompozycji dla „Apex Trio” (Macfirson, Brno, Walden); na koncie ma też 4 solowe płyty; członek takich projektów muzycznych jak Briana Blade'a i Octet New Jazz Composers.
www.myronwalden.com arkArk Ovrutski / kontrabas – lider zespołu; ukraiński kompozytor mieszkaj

ący w Nowym Jorku. 

Absolwent Rutgers University, uzyskał także tytuł doktora na University of Illinois w klasie kontrabasu. Współpracował z takimi muzykami jak: Curtis Fuller, Gre

gory Porter, Carmen Lundy, Steve Williams, Larry Willis, Jevon Jackson, Duduk Da Fonseca, Michi

el Borstlap, Jim Rotondi, Donald Edwards, James Spaulding i wieloma innymi. Ma na swoim koncie 3 płyty zrealizowane z amerykańskimi jazzmanami. Albumy te były bardzo dobrze przyjęte przez krytyków, a recenzje ukazywały się w najbardziej prestiżowych mediach branżowych takich jak: magazyn DownBeat, AllAboutJazz.com, The New York City Jazz Record, Cadence i wielu innych. Wszystkie albumy zostały wyróżnione w JazzWeek Chart Jazz, w tym na TOP 100. 

www.arkovrutski.com

Jazz Bez to polsko-ukraiński festiwal, który od 2000 roku jednoczy miasta z Polski i Ukrainy, prezentując szerokie spectrum muzyki jazzowej i jej zróżnicowane oblicze: od jazzu tradycyjnego poprzez awangardę po eksperyment i improwizację. Festiwal narodził się we Lwowie, a jego idea rozprzestrzeniła się na kolejne miasta: w 2017 roku Jazz Bez gościć będą m. in.: Kijów, Charków, Ternopol, Łuck, Równe, Iwano-Frankiwsk, Kramatorsk, Użhorod, Warszawa, Przemyśl, Lublin, Białystok i nasz rodzimy Wrocław. We Wrocławiu festiwal odbywa się po raz drugi, w tym roku gospodarzem i organizatorem festiwalowego koncertu jest CBK FAMA. 

Główny organizator festiwalu: ART CENTER DZYGA (Lviv), partner wrocławski: CBK FAMA
Informacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / +48 71 777 99 44 wew. 2


mapa Ua Pl

?

A jak Ty widzisz kulturę / Famę / nasze pracownie / świat?

Napisz: biuro@fama.wroc.pl

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia: 
Biblioteka - Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy jest czynny od pon. do pt. w godz. 10.00-18.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com