Mole książkowe, miłośnicy zagadek, głodni literackich wrażeń, fani powieści z dreszczykiem– to oferta dla Was! 

W kwietniowy weekend FAMA zamieni się w miejsce śledztwa. Młodsi ruszą tropem przestępców, spróbują rozwikłać tajemnicę biblioteki podczas mobilnej gry i przesłuchają siebie nawzajem podczas warsztatów. Dla starszych przygotowaliśmy warsztaty z sitodruku i spotkanie z Izą Michalewicz - autorką głośnej książki o tajnej jednostce policyjnej, zajmującej się rozwikłaniem brutalnych przestępstw sprzed lat. Będzie groźnie. Przybywajcie całymi rodzinami!

Harmonogram:

20 kwietnia / 17:30 – spektakl dla dzieci pt.: Czerwony Kapturek w wykonaniu Klaudii Kący-Jasic, znanej jako Pani Teatrzyk; 4+; sala widowiskowa I p./wstęp wolny

ZAPISY mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie: +48 71 777 99 44 wew. 1 lub osobiście w 11 filii MBP

21 kwietnia

11:00-13:00 gra mobilnaTajemnica biblioteki; 5-10 lat; parter (biblioteka, hol główny)/wstęp wolny

ZAPISY mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie: +48 71 777 99 44 wew. 1 lub osobiście w 11 filii MBP

12:30-14:00 I tura warsztatów z sitodruku – prowadzone przez graficzkę Sabinę Sokół; 18+; hol główny/koszt:10 zł

ZAPISY mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13:00-14:30 warsztaty tworzenia książki obrazkowej dla dzieci; 7-10 lat; hol I p./wstęp wolny

ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy

14:30-16:00 II tura warsztatów z sitodruku – prowadzone przez graficzkę Sabinę Sokół; 18+; hol główny/koszt:10 zł

ZAPISY mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15:00-16:10 warsztaty detektywistyczne z Magdą Podbylską; 6-10 lat; sala widowiskowa I p./wstęp wolny

ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy

16:30-18:00 nanoszenie cytatów na płócienne torby metodą sitodruku - torby można zakupić u nas w dniu wydarzenia lub przynieść swoją torbę/ubranie, na którym odbijemy szablon; hol główny/wstęp wolny

18:00-20:00 spotkanie z Izą Michalewicz / rozmowa wokół książki Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X; 18+; sala widowiskowa Ip./wstęp wolny

Zapraszamy do zabawy i udziału w ankiecie, w której wybierzemy wspólnie dwa najlepsze cytaty z książek kryminalnych. Ze zwycięskich tekstów nasza graficzka, Sabina Sokół, wykona szablony, które metodą sitodruku odbijemy na Waszych torbach lub częściach garderoby 21 kwietnia.

GRA MOBILNA TAJEMNICA BIBLIOTEKI

Zapraszamy drużyny młodych detektywów do udziału w grze mobilnej „Tajemnica biblioteki”, inspirowanej serią „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka i Heleny Willis.

Do udziału zachęcamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat, z opiekunami. W rozgrywce może wziąć udział 20 drużyn (w każdej z drużyn musi być przynajmniej jedna osoba dorosła i przynajmniej jedno dziecko, drużyna może składać się maksymalnie z 3 osób). Aby zagrać, należy zgłosić udział drużyny w bibliotece. Każda drużyna musi posiadać smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikacją ActionTrack (do pobrania na systemy Android i IOS). Uczestnicy będą wykonywać zadania stworzone w aplikacji na urządzenia mobilne. Jednocześnie jednak będą korzystali z podpowiedzi umieszczonych na terenie biblioteki w postaci scenografii przedstawiającej Valleby i będą komunikować się z jedną z bohaterek gry – bibliotekarką Karin Falk. Dzięki temu połączymy tradycyjne i wirtualne światy, a gracze będą mieli możliwość zagłębienia się w uniwersum książek Martina Widmarka i zdobycia licencji detektywa. 

>>>Regulamin

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE DLA DZIECI

Punktem wyjścia dla warsztatów detektywistycznych będzie wysłuchanie fragmentu książki „Tajemnice Końskiej Zagrody”. Dzięki temu dowiemy się, kto to jest świadek, podejrzany, a kto jest oskarżonym.  Porozmawiamy też o tym, jak należy pytać, żeby się czegoś dowiedzieć. Spróbujemy przeprowadzić przesłuchanie świadka i wydedukujemy, które ze zwierząt mieszkających na wsi jest groźnym przestępcą.  Przy okazji nauczymy się, jak nazywają się umaszczenia koni, gdzie można znaleźć końskie odmiany, czym różni się stęp od stąpania, a kłus od kłosa.  Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólne pisanie opowiadania (grupy starszych dzieci mogą spróbować sił samodzielnie).

Warsztaty poprowadzi Magda Podbylska, autorka serii książek detektywistycznych dla dzieci.

O książce Tajemnice końskiej zagrody:
Kolejne przygody małych detektywek spodobają się z pewnością wszystkim wielbicielom koni. Tym razem bowiem dziewczynki spędzają wakacje w gospodarstwie agroturystycznym, w którym są aż trzy klacze – Sensacja, Kostaryka i Pomarańcza. Wiele dowiedzą się o jeździe konnej i zaprzyjaźnią się z tymi pięknymi zwierzętami. Oczywiście także w Końskiej Zagrodzie nie brakuje tajemniczych zjawisk, więc dziewczynki mogą się wykazać swoimi umiejętnościami detektywistycznymi, wyjaśniając zagadki znikających kwiatków, tajemniczych śladów na  furtce czy nieoczekiwanego zniknięcia kota Wędrucjusza. (Wyd.BIS)

oklad konie

WARSZTATY TWORZENIA KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ

Warsztaty inspirowane będą pracą Detektywa Pozytywki, bohatera serii książek dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepki, i jego agencji detektywistycznej o nazwie „Różowe okulary”. Dzieci dowiedzą się, że jedyną bronią Detektywa jest… kaktus i kreatywny umysł. Stworzymy razem książkę detektywistyczną, w której zilustrujemy zagadki Detektywa Pozytywki, a odpowiedzi na nie zaszyfrujemy na kartach naszej książki.


WARSZTATY Z SITODRUKU

Jeśli chcielibyście nauczyć się, jak w prosty sposób ozdobić swoją ulubioną torbę lub nadać nowe życie znudzonej bluzce, warsztaty z graficzką Sabiną Sokół będą do tego świetną okazją. Dowiecie się na nich, na czym polega technika grafiki warsztatowej, jaką jest sitodruk, stworzycie swój własny wzór i samodzielnie odbijecie go na torbie, którą otrzymacie od nas w prezencie. Możecie także przynieść z domu swoją własną torbę/ubranie, które chcielibyście ozdobić.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZĄ MICHALEWICZ, AUTORKĄ KSIĄŻKI ZBRODNIE PRAWIE DOSKONAŁE. POLICYJNE ARCHIWUM X

Kto zabił premiera Jaroszewicza i jego żonę? Kim jest człowiek, który zamordował w Krakowie studentkę i zdjął z niej skórę? Kto zastrzelił dwoje studentów w Górach Stołowych czy trójkę obywateli Ukrainy? Co tak naprawdę decyduje o naszym życiu albo śmierci?

Kiedy mijają lata, a zabójcy stają się bezkarni, policjanci z Archiwum X idą ich tropem. Fascynujący reportaż Izy Michalewicz nie tylko trzyma w napięciu i odkrywa kulisy ich pracy, ale bezwzględnie obnaża też wszystkie słabości polskich organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Bo Archiwum X to sukces zbudowany na porażce.

A najmroczniejsze scenariusze pisze życie.

Iza Michalewicz – reporterka uhonorowana nagrodą Grand Press za reportaż „Jolanta i ogień”, finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, autorka książek „Życie to za mało”, „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia” i „Rozpoznani”, stała współpracowniczka „Dużego Formatu”.

okladka POLICYJNE ARCHIWUM X front

Godziny otwarcia

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Uwaga! W dniach: 

31.10.2019 (czwartek)
23.12.2019 (poniedziałek)
27.12.2019 (piątek)

Biblioteka będzie czynna do godz. 18:00

Dział programowy - III p. 

Pon.:       10-18
Wt.:   10-18
Śr.:  10-18
Czw.:  10-18
Pt.:  10-16
Sob.:  nieczynne

Jesteśmy dostępni telefonicznie i mailowo od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00. 

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com