CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

Sezon letni w FAMIE

Kino na tarasie modu

Szanowni Państwo, informujemy, że nabór na zajęcia w sezonie 2018/2019 rozpoczynamy 20 sierpnia. Cała oferta zajęciowa będzie dostępna w zakładce laboratoria. Prosimy śledzić uaktualnienia i zapoznać się z naszymi propozycjami, ponieważ przewidujemy pewne nowości w siatce zajęciowej. Proszę pamiętać, że warunkiem udziału w zajęciach jest akceptacja warunków REGULAMINU oraz wypełnienie i złożenie w biurze działu programowego DEKLARACJI UCZESTNICTWA. Laboratoria rozpoczną się 17 września. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: biuro@fama.wroc.pl


22.08 / godz. 19:00 / spotkanie z pszczelarzem / wstęp wolny

Nietypowe spotkania z książką na famowym tarasie!

Zapraszamy na kontynuację wakacyjnego, wieczornego cyklu spotkań na tarasie Famy z książką w roli głównej! Punktem wyjścia dla swobodnych i luźnych w formule rozmów o literaturze będą spotkania z ludźmi, którzy opowiedzą o swoich pasjach, wykonywanych zawodach oraz własnych książkowych inspiracjach. Zapraszamy mieszkańców Psiego Pola do wspólnego spędzania wolnego czasu i dzielenia się ulubionymi lekturami.


11 lipca / godz. 19:00 
pierwsze spotkanie z ornitolożką Małgorzatą Pietkiewicz. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat sekretnego życia ptaków, posłuchać opowieści o obserwowaniu tych pierzastych zwierząt i ciekawostek z ich podniebnego życia.
Małgorzata Pietkiewicz swoją przygodę z ornitologią zaczęła w Studenckim Kole Naukowym Ornitologów Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam zrozumiała że chodzenie w teren i obserwowanie ptaków sprawia radość i satysfakcję. Rozwijając swoją pasję nabrała doświadczenia, które umożliwiło jej włączenie się w działania OTOP-u (MPPL, MZPW) jako wolontariusz. Od wielu lat angażuje się w działalność organizacji zajmujących się monitoringiem i ochroną ptaków. Na co dzień wykonuje zlecenia na inwentaryzacje ornitologiczne oraz edukację przyrodniczą, a w wolnych chwilach obrączkuje ptaki we Wrocławskiej Grupie Obrączkarskiej ODRA, przemierza stare lasy w poszukiwaniu bielików i fotografuje otaczający ją świat. 

22 sierpnia / godz. 19:00
drugie spotkanie z pszczelarzem Andrzejem Rusinem. Na co dzień pracuje w branży informatycznej, lecz po godzinach porzuca komputer by podziwiać i zajmować się jednymi z najciekawszych żywych organizmów na ziemi – pszczołami. Z pszczelarstwem ma do czynienia relatywnie krótko, bo dopiero około 3,5 roku. Jednak wie, że to hobby na całe życie. Daje mnóstwo radości i satysfakcji, zwłaszcza gdy możemy poczęstować kogoś miodem z własnej pasieki. Praktykuje jogę dla zachowania dobrej kondycji i tańczy salsę, która daje mu niesamowitą dawkę energii, pomimo nieprzespranych nocy, przetańcznych w klubie. Uwielbia czytać książki, a od prawie roku pracuje z kolegą nad wydaniem polskiego tłumaczenia książki Scotta Adamsa „Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko”.

?

A jak Ty widzisz kulturę / Famę / nasze pracownie / świat?

Napisz: biuro@fama.wroc.pl

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia w lipcu i sierpniu:
Biblioteka - Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 12-18
Wt.: 10-16
Śr.: nieczynne
Czw.: 12-18
Pt.: 10-16
Sob.: nieczynne

Dział programowy jest czynny od Pon. do Pt. w godz. 12.00-17.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com