10.08. / godz. 21:00 / Zagubieni /

zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wszystkich miłośników kina zapraszamy na wieczorne pokazy filmowe na tarasie. Projekcje skierowane są do osób powyżej 16 roku życia. Zobaczycie trzy znakomite obrazy wyprodukowane w ciągu ostatnich lat, a wszystko to w wakacyjnej, sąsiedzkiej atmosferze.

10.08. / godz. 21:00 / Zagubieni, reż. Petr Zelenka, 1 godz. 45 min.

Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

W swojej szalonej komedii Zelenka pokazuje, że historię pisze się nieustannie od nowa. Wszystko to z inteligentną ironią, w duchu padających w filmie słów Hrabala: Czesi to śmiejące się bestie.​​​​ „Zagubieni” aż proszą się o polską odpowiedź, która zmierzyłaby się z naszą własną historią.

Informacja i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Telefon: tel.: +48 71 777 99 44 wew. 4 / +48 71 777 99 44 wew. 3
W przypadku rezygnacji z seansu, osoby wpisane na listę są proszone o kontakt i niezwłoczne poinformowanie organizatorów. Ponieważ liczba miejsc na tarasie jest ograniczona, zależy nam, by nie zmarnowało się żadne z nich. Dziękujemy!

Godziny otwarcia

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy (III p.) - godziny otwarcia:

Pon.:       10-18
Wt.:   10-18
Śr.:  12-18
Czw.:  10-18
Pt.:  10-18
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com