CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

27.07. / godz. 21:30 / Mężczyzna imieniem Ove /

zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

27.07. / godz. 21:30 / Mężczyzna imieniem Ove, reż. Hannes Holm, 1 godz. 56 min

Spokojne szwedzkie miasteczko. Zgorzkniały samotnik Ove dobiega sześciesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie nowych sąsiadów nnie zwiastuje niczego dobrego - ciężarna Parvaneh taranuje smaochodem skrzynkę na listy należącą do Ove'go. Wkrótce jednak niekoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę.

Film jest mieszanką czarnej komedii, umoralniającej opowiastki oraz drmatyczno-sentymentalnej historii miłosnej, zebrał tuziny wyrożnień i entuzjastycznych recenzji na całyn świecie. Krytycy najczęściej porównują dziło Hannesa Holma z "Gran Torino" Clinta Eastwooda, ale także z "Forrestem Gumpem" czy "Lepiej być nie może". Nominowany do Oskara 2017 w kategorii film nieanglojęzyczny oraz za najlepszą charakteryzację. W 2016 roku otrzymał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej dla najlepszej komedii.


Informacja i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Telefon: tel.: +48 71 777 99 44 wew. 4 / +48 71 777 99 44 wew. 3
W przypadku rezygnacji z seansu, osoby wpisane na listę są proszone o kontakt i niezwłoczne poinformowanie organizatorów. Ponieważ liczba miejsc na tarasie jest ograniczona, zależy nam, by nie zmarnowało się żadne z nich. Dziękujemy!

?

A jak Ty widzisz kulturę / Famę / nasze pracownie / świat?

Napisz: biuro@fama.wroc.pl

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia: 
Biblioteka - Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy jest czynny od pon. do pt. w godz. 10.00-18.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com