Zapraszamy na rodzinne obchody Święta Niepodległości. Zainspirowani frazą Mikołaja Reja, będziemy świętować z językiem polskim i polską literaturą.

11.11 o godzinie 11:11 / wstęp wolny / obowiązują zapisy

W ramach uroczystości 11 listopada po raz drugi zapraszamy do CBK FAMA na interdyscyplinarne obchody Święta Niepodległości, dla których punktem wyjścia będzie literatura polska. W tym roku na głównego bohatera obchodów wybraliśmy Adama Mickiewicza - bo kto lepiej nadaje się do tej roli akurat w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, jeśli nie największy polski wieszcz (Juliusz Słowacki miałby pewnie inne zdanie – wiemy o tym)? W programie zaplanowane zostały warsztaty Małych Instrumentów przeznaczone dla dzieci i dorosłych, podczas których staniemy się żywą partyturą i spróbujemy przełożyć literackie frazy na język muzyki, wykorzystując do tego ponad 100 miniaturowych instrumentów. Ponadto - zabawy muzyczne i plastyczne dla maluchów, literackie łamigłówki związane z twórczością poety, niepodległościowy sitodruk (nie zapomnijcie przynieść koszulek, toreb, bluz, na których chcielibyście utrwalić rocznicę). Zapraszamy na Święto Niepodległości w rodzinnej atmosferze, by wspólnie celebrować 100 lat polskiej wolności.


Informacja: tel.: +48 71 777 99 44 wew. 3, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:
11:11-11:40 – Zabawy muzyczne z Małymi Instrumentami / wiek 4-7 / dzieci z opiekunami / sala widowiskowa, I p. / wstęp wolny / zapisy na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
11:11-12:00 – Lis i kozieł – warsztaty scenograficzne / wiek 2-6 / dzieci z opiekunami / laboratorium sztuki, 3 p. / wstęp wolny / zapisy na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
11:11-12:30 – Niepodległościowy sitodruk / hol na parterze / wstęp wolny
12:15-13:15 – Mapa marzeń. Wokół „Inwokacji” – warsztaty tworzenia kolażu / wiek 5-8 / laboratorium sztuki, 3 p. / wstęp wolny / zapisy na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
12:30-14:30 - Małe Instrumenty i klasycy literatury – warsztaty muzyczne / wiek: dzieci 8+, młodzież, dorośli / sala widowiskowa, I p. / wstęp wolny / zapisy
13:00-14:30 – Ballady i romanse - zabawy plastyczne / wiek 4+ / dzieci z opiekunami / hol na parterze / wstęp wolny
14:30-15:00 – Koncert uczestników warsztatów Małe Instrumenty i klasycy literatury /sala widowiskowa, I p. / wstęp wolny
Przez cały czas trwania wydarzeń zapraszamy do udziału w zabawach literackich - zadania sprawdzające znajomość twórczości Adama Mickiewicza znajdziecie w holu na parterze i na pierwszym piętrze. 

Przy zapisach mailowych prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika oraz opiekuna, a także wieku uczestnika. 

male instrumenty www


ZABAWY MUZYCZNE Z MAŁYMI INSTRUMENTAMI
Spotkanie dla najmłodszych sympatyków muzyki będzie poświęcone ciekawym, nietypowym i rzadkim instrumentom muzycznym. Będziemy starali się poznać ich barwę, sposób działania i oczywiście spróbujemy na nich zagrać. Dowiemy się, jakie zabawki muzyczne mieli nasi dziadkowie, jak za pomocą dźwięków komunikowali się Aborygeni oraz czy własny nos też potrafi zagrać.
Zabawy poprowadzą członkowie zespołu Małe Instrumenty.
wiek 4-7 / dzieci z opiekunami / sala widowiskowa, I p. / wstęp wolny / zapisy na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MAŁE INSTRUMENTY I KLASYCY LITERATURY - WARSZTATY MUZYCZNE
Czytanie książek to wciąż jeden z najważniejszych sposobów na zdobywanie uniwersalnej wiedzy. W ciągu życia przesuwają nam się przed oczami tysiące lub miliardy liter, cyfr i znaków, dostarczając nam informacje za pomocą zrozumiałego dla wszystkich "kodu". Tym razem podejdziemy do niego trochę inaczej - spróbujemy porządek słowa pisanego przełożyć na język muzyki. Potraktujemy litery ułożone w zdaniach jako nuty wybrzmiewające z nietypowych obiektów dźwiękowych. W tym celu posłużymy się przynajmniej setką "małych" instrumentów, które staną się narzędziem gry w rękach uczestników warsztatów. Stworzymy w ten sposób muzykę nieistniejącą, choć już od dawna zapisaną w klasyce polskiej literatury.
Za bazę tekstową posłużą nam utwory Mickiewicza. Całość zakończy się wspólnym koncertem prezentującym efekt pracy warsztatowej.
wiek: dzieci 8+, młodzież, dorośli / sala widowiskowa, I p. / wstęp wolny /zapisy przez formularz znajdujący się na dole strony


Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych experymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.
Zespół został założony przez Pawła Romańczuka w 2006 roku, obecnie tworzą go : Paweł Romańczuk, Tomasz Orszulak, Jędrzej Kuziela, Iwona Sztucka i Magdalena Nekanda-Trepka.

LIS I KOZIEŁ - WARSZTATY SCENOGRAFICZNE
Dzieci w wieku 2 - 6 lat zapraszamy na spotkanie z bajką "Lis i kozioł" w przekładzie Adama Mickiewicza. W trakcie warsztatów wspólnymi silami stworzymy scenografię, rekwizyty, kukiełki, pacynki, aby finalnie odegrać mini-przedstawienie. 
Zajęcia poprowadzi Katarzyna Bury – animatorka kultury i psycholożka, którą znacie z zajęć „Tekturowo”.
wiek 2-6 / dzieci z opiekunami / laboratorium sztuki, 3 p. / wstęp wolny / zapisy na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEPODLEGŁOŚCIOWY SITODRUK
Na Święto Niepodległości przygotujemy dla Was specjalny wzór, który odbijemy na płóciennych torbach. Możecie ozdobić nim także przyniesione z domu torby, plecaki czy ubrania.
hol na parterze / wstęp wolny

MAPA MARZEŃ. WOKÓŁ "INWOKACJI" - WARSZTATY TWORZENIA KOLAŻU
Punktem wyjścia dla warsztatów będzie najbardziej znana część „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, czyli „Inwokacja”. Po jej wspólnym odczytaniu zastanowimy się nad tym, czym jest tęsknota za wolnością i ojczyzną oraz jakie są współczesne tęsknoty i marzenia dzieci. Rozmowa będzie inspiracją do stworzenia mapy marzeń, do czego wykorzystamy technikę kolażu.
Warsztaty przeprowadzi Magdalena Grobelna-Jackowiak ‒ wrocławska artystka multimedialna, aktywistka i animatorka kultury; na co dzień prowadzi pracownię sitodrukową Magga Studio, śpiewający samogłoski w pustostanach Chór Tu oraz znany i ceniony projekt edukacyjny Dźwięki z odzysku.
wiek 5-8 / laboratorium sztuki, 3 p. / wstęp wolny / zapisy na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BALLADY I ROMANSE  - ZABAWY PLASTYCZNE
Zajęcia inspirowane balladami Mickiewicza – w programie wspólne rysowanie, malowanie buzi i kolorowanki.
Zabawy poprowadzi Sabina Sokół pracująca na stałe w CBK Fama jako graficzka i instruktorka zajęć plastycznych.

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia od 14 maja 2020 roku 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-18
Wt.: 10-18
Śr.: nieczynne
Czw.: 10-18
Pt.: 10-18
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. 

Nieczynny stacjonarnie, pracujemy zdalnie!

Kontakt telefoniczny i mailowy od pon. do pt. 9:00-17:00

https://www.fama.wroc.pl/kontakt

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com