Koncert zespołu Silhouette and Vinx (USA-Węgry) w ramach Festiwalu Jazz Bez 
7.12.2018 / godz. 20.00  
wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek / rezerwacja miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga brak miejsc siedzących!

SILHOUETTE & VINX
Vinx De'Jon Parrette to jeden z najbardziej utalentowanych wokalistów wykorzystujących techniki improwizacji jazzowej, którego twórczość jest mocno osadzona w wielu różnych stylistykach – od tradycyjnego jazzu, przez funk, bossa novę, aż po blues. Gwałtownie wznoszące się wokale, skomplikowane, warstwowe melodie i groove’y kształtują oryginalny styl Parrette’a, pozwalający skutecznie wyróżnić się na tle innych artystów. O jego kunszcie świadczą również zdolności liryczne, dzięki czemu tak dobrze sprawdza się w opowiadaniu historii z sercem i duszą – godnych prawdziwego mistrza ballady.
Biografia Vinxa pełna jest zaskakujących epizodów. Początkowo próbował swoich sił jako… lekkoatleta – udało mu się nawet zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie w 1980 roku, jednak ze sportowymi marzeniami musiał pożegnać się z powodu bojkotu imprezy ogłoszonego przez prezydenta Cartera. Równolegle rozwijał się jako muzyk, co szybko przyniosło efekty. Został zaproszony do udziału w prestiżowym festiwalu jazzowym Montreaux. Od tego czasu regularnie bierze udział w projektach wybitnych artystów. W trakcie swojej długiej kariery nagrywał i koncertował z największymi ikonami przemysłu muzycznego, takimi jak np. Stevie Wonder, Sting, Herbie Hancock, Sheryl Crow, Branford Marsalis, Taj Mahal, Cassandra Wilson, B.B. King czy Cher.
We Wrocławiu Vinx De'Jon Parrette wystąpi z towarzyszeniem węgierskiego zespołu Silhouette, złożonego z muzyków o niezwykłych umiejętnościach technicznych. Liderem tego wirtuozerskiego składu jest Shilard Banai, o którym z uznaniem wypowiadają się gwiazdy pokroju Steve’a Hacketta. Banai nagrał już ponad sześćdziesiąt albumów z bardzo różną stylistycznie muzyką, będąc jednym z najbardziej popularnych i cenionych perkusistów na Węgrzech.

Skład zespołu:
Vinx De'Jon Parrette – śpiew, instrumenty perkusyjne
Szilard Banai – perkusja
Mirko Milan Milosevits – pianino
Victor Banai – gitara
Karoly Drab – bas
Attila Zavodi – saksonon
Gergo Monori – realizacja dźwięku

Silhouette and Vinx (USA-Węgry) / 7.12.2018 / godz. 20.00 

Bezpłatne wejściówki dostępne będą od 12 listopada 2018 w biurze CBK FAMA i infopunkcie Mediateki, Plac Teatralny 5 / po uprzedniej rezerwacji miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na koncert zapraszamy zarówno melomanów, jak i osoby, które chcą dopiero zaprzyjaźnić się z jazzem.

We Wrocławiu Festiwal Jazz Bez odbędzie się po raz trzeci. W tym roku gościć będziemy dwa międzynarodowe składy: Silhouette and Vinx (USA-Węgry) oraz Dima Bondarev Quartet  (Niemcy-Ukraina-Litwa).

 mapka

JAZZ BEZ to przekraczanie fizycznych i artystycznych granic
Zaproszeni artyści, występując w kilku różnych miastach trasy koncertowej, fizycznie przekraczają granice Unii Europejskiej i udowadniają, że muzyka nie uznaje granic. Oczywiście nie samo doznanie kolejki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym jest w tym festiwalu najważniejsze. Ten muzyczny maraton ma sprawić radość miłośnikom jazzu, zapewniając im możliwość obcowania z artystami najwyższej klasy, a także ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy muzykami z różnych krajów, animować młodych twórców i – przede wszystkim – przełamywać stereotypowe wyobrażenia na temat muzyki jazzowej, którą zwyczajowo przedstawia się jako trudną, elitarną i konwencjonalną.
Jazz Bez to wykwintny jazz prezentowany przez doświadczonych wykonawców, ale także nowe projekty i szansa dla młodych, ambitnych jazzmanów na pokazanie się szerokiej publiczności. Atutem festiwalu jest to, że nie ogranicza się do promowania jednej, ściśle określonej wizji jazzu, ale stara się pokazać jak największą ilość gatunków i nowych form hybrydycznych, wywodzących się z tak zróżnicowanych tradycji jak swing, bop, soul, funk, cool, fusion czy free.

Inicjatorzy projektu        Organizatorzy Wrocław             Patronat medialny

1    aenta   fama    mbp    tvp3    radio wrocław    ram    jazz pres

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia od 14 maja 2020 roku 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-18
Wt.: 10-18
Śr.: nieczynne
Czw.: 10-18
Pt.: 10-18
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. 

Nieczynny stacjonarnie, pracujemy zdalnie!

Kontakt telefoniczny i mailowy od pon. do pt. 9:00-17:00

https://www.fama.wroc.pl/kontakt

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com