Zapraszamy na kolejny seans filmowy w ramach Osiedlowego Klubu Filmowego!
21.02 / godz. 19:00 / zapisy

Pokażemy film Kazimierza Kutza pt. Nikt nie woła. Przed filmem odbędzie się prelekcja, którą wygłosi Inga Leśniewska-Orlicka.Osiedlowy Klub Filmowy to nowe comiesięczne pasmo kinowe w CBK FAMA. W ramach OKF będziemy pokazywać przede wszystkim kino polskie – zarówno klasyki filmowe, jak też obrazy współczesne. Seansom towarzyszyć będą prelekcje, spotkania z twórcami i filmoznawcami oraz dyskusje z publicznością.
Na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się 21 lutego pokażemy film w reżyserii Kazimierza Kutza pt. Nikt nie woła. Przed filmem odbędzie się prelekcja, którą wygłosi Inga Leśniewska-Orlicka

21.02.2019 / godz. 19:00
widzowie: 16+
informacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstęp wolny / obowiązują zapisy

Film wybitnego reżysera filmowego, telewizyjnego i teatralnego, propagatora kultury śląskiej oraz laureata nagrody Platynowe Lwy za całokształt twórczości na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2009 roku. 

"Nikt nie woła"  to utwór prekursorski w stosunku do osiągnięć światowej Nowej Fali, poszukujący nowej estetyki dla polskiego kina i zarazem jedna z najpiękniejszych plastycznie polskich realizacji. Film powstał na podstawie powieści Józefa Hena pod tym samym tytułem. Opowiada historię człowieka, który szuka ucieczki przed konsekwencjami wojny i chce rozpocząć nowe życie. Bohater osiedla się w małym miasteczku, gdzie poznaje Lucynę – dziewczynę dojrzalszą od niego. Razem próbują zbudować dom i odnaleźć się w powojennej rzeczywistości.

Inga Leśniewska-Orlicka - historyk filmu, kuratorka bądź współautorka przeglądów filmowych Wrocław moim miastemKadry Wrocławia , Kadry z PRL-u , Kino z tamtych lat , Filmy z wrocławskiej WFF  i Niedziele w wytwórni. Autorka wystawy Zatrzymany w kadrze. Opowieść o Zbyszku Cybulskim w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.
Autorka licznych publikacji z pogranicza filmu i historii, obecnie pracuje nad książką o filmowym obliczu Ziem Zachodnich i Północnych.

Nikt nie woa 3

Nikt nie woa 5

Godziny otwarcia

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy (III p.) - godziny otwarcia:

Pon.:       10-18
Wt.:   10-18
Śr.:  12-18
Czw.:  10-18
Pt.:  10-18
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com