Siła kobiet - warsztaty pogłębiania świadomości umysłu i ciała / wstęp wolny / obowiązują zapisy
Terminy spotkań: 5.04., 12.04., 16.04., 26.04., 10.05., 17.05. oraz 24.05 / godz. 18:00-20:00 

Druga odsłona zajęć samorozwojowych dla kobiet będzie łączyć w sobie różne techniki pracy z ciałem i głosem oraz otworzy nas na nowe metody relaksacji. W programie znajdą się elementy jogi, tai chi, body management oraz śpiewu intuicyjnego. Będziemy zajmować się oddechem, wyciszeniem myśli, poszukiwaniem balansu ciała oraz sposobami na unikanie mikrourazów i przeciążeń. Zajęcia poprowadzą Małgorzata Kuś (znana jako Shata QS), Anna Achimowicz oraz Joanna Myszkowiak-Kapczyńska.

Warsztaty bezpłatne / obowiązują zapisy

Wiek: 18+

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie deklaracji uczestnictwa (pobierz tu). 


HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

5.04., godz. 18.00-20.00 Świadomość ciała (elementy jogi, tai chi oraz pranayamy z towarzyszeniem dźwięków instrumentów terapeutycznych) / Małgorzata Kuś
12.04., godz. 18.00-20.00 Wiosenne przebudzenie z jogą / Sabina Sokół
16.04., godz. 18.00-20.00 Body management / Anna Achimowicz
26.04., godz. 18.00-20.00 Świadomość ciała (elementy jogi, tai chi oraz pranayamy z towarzyszeniem dźwięków instrumentów terapeutycznych) / Małgorzata Kuś
10.05., godz. 18.00-20.00 Body management / Anna Achimowicz
17.05., godz. 18.00-20.00 Kobiecość-świadomość (zajęcia relaksacyjne z wizualizacją) / Joanna Myszkowiak-Kapczyńska
24.05., godz. 18.00-20.00 Kobiecość-świadomość (zajęcia relaksacyjne ze śpiewem intuicyjnym) / Joanna Myszkowiak-Kapczyńska


zapisy i informacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / telefon: +48 71 777 99 44 wew. 3


Świadomość ciała to zajęcia dla osób chcących popracować nad oddechem, oczyszczeniem i dotlenieniem swojego ciała, kondycją serca, mięśni całego organizmu, nad wyciszaniem myśli, uspokojeniem emocji, a przede wszystkim nad głębszym wglądem w samego siebie. Program zawiera elementy jogi, tai chi oraz pranayamy z towarzyszeniem dźwięków instrumentów terapeutycznych.
Zajęcia podzielone są na dwa etapy:
I ruch, oddech
II wyciszenie, wibracja dźwięku

Jak się przygotować?
Należy przynieść ze sobą matę do ćwiczeń lub duży ręcznik i ubrać się wygodnie (ubrania nie powinny posiadać elementów twardych i kłujących jak broszki, zamki itp.). Zajęcia są intensywne w obrębie jamy brzusznej w związku z czym ostatni posiłek przed zajęciami powinien być lekkostrawny, ale energetycznie odżywczy. Ćwiczymy na boso, dla zmarzluchów zalecamy skarpetki antypoślizgowe.

Małgorzata Kuś– wokalistka, której muzyczne korzenie rozwijały się nie tylko w Polsce, ale też w Azji oraz USA, ze sceny znana jako ShataQS. Wraz z zespołem ma na swoim koncie kilka płyt i sukcesy muzyczne w Polsce i za granicą, m.in. nagrodę za najlepszy wokal na międzynarodowym festiwalu Taubertal Open Air Emergenza 2014 w Niemczech oraz główną nagrodę w programie muzycznym „Must be the music” w 2013 r. Od lat w kręgu jej zainteresowań znajduje się pogłębianie świadomości dźwięku oraz jego wpływ na organizm i umysł ludzki.

Body Management by J. Randolf & A. Achimowicz (r) 
Ciało człowieka potrzebuje harmonii i balansu do prawidłowego funkcjonowania. Osiągnięcie tego stanu często wymaga sporych nakładów energii, ćwiczeń oraz świadomości, które można określić jako body management. Z powodu wielu mikrourazów i przeciążeń, a także krótkiego czasu odpoczynku, nieodpowiedniej opieki medycznej oraz fizjoterapeutycznej, ciało jest zmuszone do szukania sposobów na kompensację. Ucieczka od bólu danej części ciała odbywa się jednakże kosztem innej. Przez to ciało zaczyna poruszać się w łańcuchach kompensacji, co z czasem staje się coraz bardziej skomplikowane i wymaga od nas większych nadkładów energii. Często skutkuje to utratą formy czy poważniejszymi urazami. Żeby uniknąć takiej sytuacji (przynajmniej częściowo), należy poznać funkcjonalne połączenia ciała. Celem tego seminarium-warsztatu jest przekazanie uczestnikom wiedzy i zrozumienia połączeń funkcjonalnych w ciele oraz - w połączeniu z prostymi ćwiczeniami i testami - łatwo zdiagnozować i wykryć już istniejącą kompensację dysfunkcji. W ten sposób uczestnicy mogą wziąć zasadniczą część body managementu w swoje własne ręce.

Anna Marika Achimowicz - założycielka Centrum Medycyny Tańca w Warszawie, członkini międzynarodowej organizacji medycyny tańca IADMS w USA, fizjoterapeutka, trenerka metody GYROKINESIS(r), terapeuta NeuroCraniale Mobilisations Technik NCMT(c) wg J. Randolf, wykładowczyni WSEWS w Warszawie, szkoleniowiec w tematyce medycyny i fizjoterapii w tańcu, urazów i prewencji zdrowia tancerzy rożnych technik tańca. Współpracuje z międzynarodowymi ośrodkami jak Rennbann Klinik w Basel, Praxis Roemerstrasse Linz czy Karolinska Institutet w Sztockholmie. Tancerka i choreograf Rock Dance Theatre i Theatre Companie Achimowicz, pedagog tańca współczesnego.

Kobiecość-świadomość – zajęcia, których celem jest relaksacja, uwolnienie negatywnych emocji, otwarcie na nowe emocje i pogłębienie świadomości swojej kobiecości. Pierwszy warsztat będzie skupiony na relaksacji połączonej z ćwiczeniami plastycznymi i wizualizacją. Na drugim spotkaniu zajmiemy się śpiewem intuicyjnym, spróbujemy otworzyć się na spontaniczne reakcje, a jeśli wystarczy czasu skonstruujemy proste instrumenty muzyczne, które pomogą nam w relaksacji.

Joanna Myszkowiak-Kapczyńska - uczennica Studium Animatorów Kultury na kierunku arteterapeuta, prowadziła warsztaty plastyczne w szkołach.

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia od 14 maja 2020 roku 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-18
Wt.: 10-18
Śr.: nieczynne
Czw.: 10-18
Pt.: 10-18
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. 

Nieczynny stacjonarnie, pracujemy zdalnie!

Kontakt telefoniczny i mailowy od pon. do pt. 9:00-17:00

https://www.fama.wroc.pl/kontakt

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com