Indiańską ścieżką – spotkanie autorskie z wrocławską poetką, pisarką i podróżniczką, Katarzyną Georgiou

2.04. (wtorek) / godz. 11:00

Spotkanie dla zainteresowanych Kanadą i kulturą Indian.

W programie interaktywnego spotkania – pokaz slajdów wraz z opowieściami z kraju Klonowego Liścia, ceremonialne okadzanie szałwią, muzyka, fragmenty prozy opublikowanej w książce Indiańską ścieżką, oraz możliwość obejrzenia ubrań, obuwia, instrumentów muzycznych, książek z opowieściami indiańskimi, sztuki indiańskiej i elementów biżuterii.

Spotkanie bezpłatne, obowiązują zapisy w bibliotece.
Uczestnicy 18+

Zapisy obowiązkowe w bibliotece:
tel. 71 777 99 44 wew. 1
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Katarzynę Georgiou można opisać jako wielobarwną postać w odsłonach podróżnika, emigranta, pasjonatki kultur indiańskiej i słowiańskiej, autorki książek poetyckich dla dzieci i dorosłych, miłośniczki kotów i magii naturalnej czy też niepoprawnej marzycielki. W książce Indiańską ścieżką dzieli się obrazami z życia na emigracji, indiańskimi naukami pobieranymi na Wyspie Manitoulin w Kanadzie i przesłankami, które spowodowały powrót do macierzystego kraju. Od kilkunastu lat zamieszkuje stare domostwo w Dolinie Baryczy, gdzie pisze i tworzy swoje poetycko-prozatorskie artbooki ozdobione fotografią autorską. W serii jej tomów dla dorosłych pobrzmiewają echa indiańskich bębnów, których dźwięki w tej książce z całą mocą wejdą w rezonans z sercem czytającego.

Magia poetyckich spotkań z Katarzyną Georgiou polega chyba na tym, że pozwala ona słuchaczom, czytelnikom czy widzom przenieść się w inny, lepszy świat. Ale ten świat zdaje się w tych opowieściach być zupełnie blisko. Na wyciągnięcie ręki. Michel B. Rachel - STUDIO VTV

Składające się na tę książkę poetycką opowieści o kraju Klonowego Liścia, indiańska kultura oraz emigranckie przygody to skarbnica inspiracji, z której warto czerpać pełnymi garściami. Tego magicznego spotkania
z Katarzyną Georgiou nie da się zapomnieć. Wioleta Sadowska – Subiektywnie o książkach

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia od 14 maja 2020 roku 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-18
Wt.: 10-18
Śr.: nieczynne
Czw.: 10-18
Pt.: 10-18
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. 

Nieczynny stacjonarnie, pracujemy zdalnie!

Kontakt telefoniczny i mailowy od pon. do pt. 9:00-17:00

https://www.fama.wroc.pl/kontakt

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com