Przygotowaliśmy dwa bloki warsztatowe, które odbędą się podczas CYRKOPOLA. Warsztaty masterclass adresowane są do profesjonalistów i początkujących artystów, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z nowym cyrkiem.
15.06 / godz. 10:00-14:00 / akrobatyczne warsztaty masterclass
16.06 / godz. 14:00-18:00 / żonglerskie warsztaty masterclass

WARSZTATY MASTERCLASS PODCZAS CYRKOPOLA

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach mistrzowskich dla profesjonalistów zajmujących się nowym cyrkiem oraz początkujących artystów, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności cyrkowe. W programie warsztaty akrobatyczne z Everest Art Production oraz warsztaty żonglerskie z Kolektywem LŁ.


Koszt: 40 zł za jeden wybrany warsztat
Informacja i zapisy: Paweł Szroniak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 71 777 99 44 wew. 2

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w wysokości 40 zł za wybrany warsztat oraz wypełnienie i dostarczenie deklaracji uczestnictwa. >>>pobierz Wpłaty należy dokonywać osobiście w kasie CBK FAMA czynnej od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-18.00 (płatność wyłącznie gotówką) lub przelewem na konto (po uprzedniej rezerwacji miejsca):

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
rachunek nr 28 1020 5226 0000 6202 0416 0776
W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, nazwę kursu którego dotyczy opłata (np. Anna Nowak, warsztaty żonglerskie).


AKROBATYCZNE WARSZTATY MASTERCLASS Z FUNDACJĄ EVEREST PRODUCTION

15 czerwca / godz. 10:00-14:00

Warsztaty akrobatyczne będą składały się z trzech części:
1. Ćwiczenia indywidualne.
W tym bloku będą poruszone takie zagadnienia jak: stanie na głowie, stanie na rękach, przewroty, mostki i szpagaty.
2. Skoki na ścieżce i na odskoczni gimnastycznej.
Kolejny blok to wszelkiego rodzaju skoki akrobatyczne: przerzuty bokiem, przerzuty w przód, rundaki, flik-flaki, salta machowe, lotki (tygryski) i salta z odskoczni gimnastycznej.
3. Podstawy partnerowania.
Ostatnim blokiem będą podstawy z partnerowania, które mogą być wykorzystane w różnych sztukach performatywnych i dyscyplinach ruchowych, takich jak: taniec towarzyski, taniec współczesny czy acroyoga. Będą to wszelkiego rodzaju podnoszenia, przejścia i podrzuty w parach, w których podstawą będzie praca na balansie ciała.

Prowadzącymi warsztaty będą wielokrotni Mistrzowie Polski w Akrobatyce Sportowej, byli reprezentanci kadry narodowej, współtwórcy spektaklu akrobatyczno-tanecznego "Prometeusz" i współzałożyciele Everest Production - firmy, która zajmuje się m.in. produkcją spektakli i widowisk artystycznych na całym świecie.

>>> Karta zapisu i regulamin uczestnictwa w warsztatach mistrzowskich Fundacji Everest
Kartę wysyłamy mailem wraz z potwierdzeniem przelewu na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biogramy prowadzących:

Paweł Pater
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przygodę z akrobatyką rozpoczął w 1990 roku, a najlepszą rekomendacją działań w tamtym okresie jest 11-krotne zdobycie tytułu Mistrza Polski w Akrobatyce Sportowej, wielokrotne zdobycie Pucharu Polski, 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów oraz Wicemistrzostwo Europy Juniorów.
Od 2000 roku zajmuje się działalnością artystyczną. Ma za sobą udział w wielu projektach artystycznych, spektaklach, eventach w Polsce, jak również na arenie międzynarodowej. Jest współwłaścicielem firmy Everest Production zajmującej się tworzeniem produkcji artystycznych, m.in. spektaklu akrobatyczno-tanecznego „Prometeusz”, w którym jest również wykonawcą. Od kilku lat współpracuje również z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.
Od wielu lat prowadzi zajęcia z akrobatyki oraz współorganizuje warsztaty akrobatyczne.

Jacek Marks
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jako zawodnik był między innymi 11-krotnym Mistrzem Polski oraz v-ce Mistrzem Europy w Akrobatyce Sportowej. Od 1999 roku występuje również z powodzeniem na scenie, biorąc udział w różnorodnych produkcjach artystycznych na całym świecie. Współzałożyciel Everest Production, którą zarządza z sukcesami od 2009 r. Na co dzień prowadzi również liczne zajęcia oraz warsztaty z akrobatyki z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.


ŻONGLERSKIE WARSZTATY MASTERCLASS Z KOLEKTYWEM LŁ

16 czerwca / godz. 14:00-18:00

Na warsztat zapraszamy wszystkie osoby, które stabilnie żonglują kaskadę trzema piłkami i które chcą rozwijać swoje żonglerskie umiejętności. UWAGA! Warsztat będzie intensywny, ale na pewno bardzo rozwijąjący.

1. Body throws / piłki i maczugi
Ta część warsztatu poświęcona będzie eksploracji relacji obiektu, ciała oraz przestrzeni wokół niego. Postaramy się poszerzyć repertuar rzutów i złapań skupiając się nad różnorodnymi trajektoriami lotu przedmiotu wykorzystując przy tym fizyczne możliwości naszego ciała.
2. 4 aspekty żonglerki / piłki
Podczas tej częsci skupimy się na 4 aspektach żonglerki: low crosing point, high crossing point, short dwell time i long dwell time. Zasady te pozwolą polepszyć technikę żonlgerską i urozmaicić podstawowe wzory żonglerskie (siteswapy).
3. Żonglerka partnerska / piłki i maczugi 
Wykorzystywać będziemy małe ilości rekwiztów (do 5 na parę). Zapoznamy się z wybranymi wzorami żonglerki partnerskiej z możliwością ich dalszej eksploracji.
4. Help me, czyli sesja treningu indywidualnego / piłki, maczugi, obręcze 
Podczas ostatniej cześci warsztatu skupimy się na indywidualnych żonglerskich potrzebach uczestników i uczestniczek takich jak np. pomoc z wciąż nieudającym się trickiem, rozwój kreatywny bądź techniczny, feedback i wskazówki do dalszego rozwoju.

Zapraszamy!
PS. Wybierając się na warsztat ubierz się w wygodne, luźne ubrania.

>>> Karta zapisu i egulamin uczestnictwa w warsztatach mistrzowskich Kolektywu LŁ 

Kartę wysyłamy mailem wraz z potwierdzeniem przelewu na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

everest2 1Kolektyw masterclass

belka logotypw

Godziny otwarcia

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Uwaga! W dniach: 

31.10.2019 (czwartek)
23.12.2019 (poniedziałek)
27.12.2019 (piątek)

Biblioteka będzie czynna do godz. 18:00

Dział programowy - III p. 

Pon.:       10-18
Wt.:   10-18
Śr.:  10-18
Czw.:  10-18
Pt.:  10-17
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com