CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

Fama dołącza się do obchodów i tym samym 22.04. zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia: finisaż wystawy i projekcję filmową! Włączymy się też w akcję Książki dla Gwinei

23 kwietnia Wrocław przekaże tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO stolicy Gwinei - Konakry. Z tej okazji CBK FAMA zaprasza w sobotę 22 kwietnia 2017 r. najmłodszych miłośników książek na dwa wyjątkowe wydarzenia. Pierwszym będzie projekcja filmu animowanego "Mały Książę". Po filmie zapraszamy na finisaż wystawy prac komiksowych Projektu Zin - przynieście koszulki lub torby, na których chcielibyście odbić metodą sitodruku piekną okładkę do gwinejskiego elementarza, zaprojektowaną przez uczennicę Zuzannę Kamińską!

22 kwietnia 2017

Mały Ksiażę, reż. Mark Osborne
godz. 11.00
wstęp wolny
Uwaga! Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na film "Mały Książę". Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne projekcje.


Projekt Zin Finisaż / Książki dla Gwinei
godz. 13.00
finisaż wystawy komiksowej autorstwa uczestników Projektu Zin

W ramach finisażu przygotujemy sobie niezwykłe koszulki i torby. Będziemy odbijać motyw metodą sitodruku na tkaninie lub papierze. Za szablon posłuży nam projekt okładki elementarza, którą narysowała wrocławska uczennica Zuzanna Kamińska,  laureatka konkursu na okładkę elementarza w ramach akcji Książki dla Gwinei.
Nie zapomnijcie zatem przynieść ze sobą bluz, koszul - wszystkiego, co chcielibyście trwale ozdobić. 

wstęp wolny

Projekt Książki dla Gwinei koordynuje Fundacja Art Transparent, która prosi wszystkich zainteresowanych o donacje na ten cel. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji. Potrzeba 100 tys. dolarów, które pójdą na druk i przekazanie książek gwinejskim szkołom. Tę operację będzie też współfinansować UNESCO i gmina Wrocław.
Elementarze zostaną wydane w języku francuskim, który jest językiem urzędowym Gwinei. Ten afrykański kraj ma jeden z najwyższych współczynników analfabetyzmu na świecie. Jego mieszkańcy używają kilkunastu języków plemiennych, a języka oficjalnego, czyli francuskiego, dzieci uczą się dopiero w szkole. Niedawno też Gwinea zmagała się z epidemią Eboli. Tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO dla Konakry ma zwrócić uwagę świata na problem analfabetyzmu w Afryce i symbolicznie zdjąć z Gwinei „klątwę Eboli”. Podkreślała to Irina Bokova, sekretarz generalna UNESCO. W samej Konakry co roku naukę w pierwszej klasie rozpoczyna 70 tys. dzieci. Z podręczników będzie mogło korzystać pięć roczników, czyli 500 tys. dzieci. 

7aa5e812 e963 4002 83eb e295149c5576

?

A jak Ty widzisz kulturę / Famę / nasze pracownie / świat?

Napisz: biuro@fama.wroc.pl

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia:
Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy jest czynny od Pon. do Pt. w godz. 10.00-18.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com