Festiwalowe MIASTECZKO CYRKOWE / CYRKOPOLE
Zapraszamy do Miasteczka Cyrkowego – strefy relaksu, klubu festiwalowego i przestrzeni warsztatowo-animacyjnej w jednym – to miejsce zostanie stworzone z myślą o wypoczynku dla całych rodzin!

Gdzie?
Tereny zielone przy CBK FAMA
Kiedy?
17-18 czerwca 2017, godz. 12.00-22.00 / wstęp wolny


WARSZTATY I ANIMACJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

animacje 35Wstęp na wszystkie warsztaty i zajęcia edukacyjne jest bezpłatny.
Animatorzy: Carnival – Otwarta Przestrzeń Cyrkowa, Kejos The-at-er
Warsztaty cyrkowe w Miasteczku poprowadzą doświadczeni animatorzy z łódzkiego Carnival – Otwartej Przestrzeni Cyrkowej oraz wrocławscy cyrkowcy związani z Kolektywem Kejos. W Miasteczku Cyrkowym na gości czekać będzie niezliczona ilość rekwizytów kuglarskich, przestrzeń wypełniona będzie piłkami, obręczami, chustkami i maczugami do żonglowania, cyrkowymi talerzami do kręcenia, diabolo (szpulka na sznurku), taśmą do chodzenia, równoważniami rola-bola, Czekają nas warsztaty ekwilibrystyczne, żonglerskie, chodzenia po linie, animacje cyrkowe, ćwiczenia z szarfą i szczudłami:
Podniebna huśtawkaanimacje 47
– konstrukcja o wysokości 6 m z podwieszonym specjalnym materiałem tzw. chustą. Warsztaty i animacje ze wspinania się, bujania, wiszenia głową w dół. 
Zwariowany władca przedmiotów
Niesamowity żongler i mim pokaże oraz nauczy sztuczek z żonglerskimi zabawkami, takimi jak piłki, diabolo, obręcze, maczugi, flowerstick. Gry i zabawy dla uczestników w każdym wieku. Kreatywne i interaktywne metody wyzwalające śmiech, ale też rozwijające koordynacje i sprzyjające pracy półkul mózgowych.
Łap balans
Specjalna taśma zwieszona między drzewami. Na początku uczestnicy uczą się chodzić po 5 cm taśmie, następnie odkrywają, jak to jest siedzieć, stać i skakać.
Mono – bola
Stacja rowerów jednokołowych i równoważni. Każdy może spróbować jak to jest jechać „bez trzymanki” w każdą stronę lub spróbować znaleźć równowagę na desce kiwającej się na wszystkie strony.
Laboratorium baniek mydlanych
Dzięki specjalnemu płynowi i odpowiednich przyrządów przeniesiemy się w świat pełen wielkich i małych tęczowych baniek. Dzieci i dorośli w każdym wieku mogą spróbować wysłać w świat bańkę.

• STREFA WYPOCZYNKU
Zapewnimy wygodne leżaki, gastronomię i muzykę. Wieczory uświetni Maciej Czemplik – muzyk mieszkający na Psim Polu, który ma na swoim koncie współpracę, m. in. z takimi wokalistkami jak Natalia Lubrano czy Ania Dąbrowska.

Po występnie Czemplik Music DJ set zagra Anviled - zespół składający się z trzech młodych muzyków, wykorzystujących połączenieelektrycznych i akustycznych instrumentów do zbudowania ściany dźwięku z energetycznegorytmu, fali basu, syntezatorów i prześlizgujących się pomiędzy melodii.

Na stoiskach Festiwalu Rękodzieła każdy znajdzie coś dla siebie – od smakołyków po pamiątki.


Program wydarzeń w Miasteczku Cyrkowym:

17.06 sobota / niedziela


ANVILED 3 fot. InTheSky12.00 / konkurs na najciekawszy strój cyrkowy / miniparada na trasie: Miasteczko Cyrkowe - Sycowska - Stara Piekarnia - Rynek Psiego Pola - CBK FAMA
13.00 / pokaz uczestników laboratoriów CBK FAMA
14.00 / Clap Clap Circo / spektakl uliczny 
16.00-19.00 / Otwarta Przestrzeń Cyrkowa / warsztaty i animacje 
16.00-21.00 / Czemplik Music DJ set / muzyczny chill
21.00-22.00 / Anviled / koncert


18.06 / niedziela

Czemplik fot Edgar de Poray12.00-14.00 / Otwarta Przestrzeń Cyrkowa / warsztaty i animacje 
14.00 / Frikart: Łukasz Witkowski / pokaz
16.00-22.00 / Czemplik Music DJ set / muzyczny chill

Stoiska FESTIWALU RĘKODZIEŁA prezentujące rękodzieło artystyczne wykonane przez lokalnych twórców oraz podmioty ekonomii społecznej dostępne w godzinach 12.00-20.00
 

 

 

Informacja: 71 777 99 44 w. 2, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.animacje 37
Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocławwww.fama.wroc.pl, facebook.com/cbkfama

Organizator: Festiwal CYRKOPOLE organizowany w ramach wspólnej inicjatywy Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama i Kejos (Centrum Nowego Cyrku)

Organizator Festiwalu rękodzieła: Fundacja Opieka i Troska

 

 

 

 logotypy cyrkopole

 
 
 

Godziny otwarcia

LIPIEC I SIERPIEŃ 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 12-18
Wt.: 10-16
Śr.: 12-16
Czw.: 12-18
Pt.: 10-16
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. / kontakt telefoniczny i mailowy w godzinach 8:00-16:00. Godziny otwarcia biura: 

Pon.:       12-16
Wt.:   12-16
Śr.:  12-16
Czw.:  12-16
Pt.:  12-16
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com