cyrkowy dom kultury

CNC to wspólna inicjatywa teatralno-cyrkowego kolektywu KEJOS i CBK Fama. Od początku istnienia Famy tworzymy Cyrkowy Dom Kultury, oferując regularne zajęcia cyrkowo-teatralne, które są wpisane w stałą siatkę zajęć pozalekcyjnych.

Mała Akademia Nowego Cyrku dla dzieci w wieku 7-12 to idealna okazja, by rozpocząć swoją przygodę z cyrkiem, zapoznając się stopniowo z różnymi technikami cyrkowymi, takimi jak: ekwilibrystyka, żonglerka, akrobatyka i innymi.

Zajęcia Cyrkowo-Teatralne to propozycja dla młodzieży, łącząca elementy cyrkowo-teatralne z teatrem ruchu (physical theater). Oprócz doskonalenia technik cyrkowych, uczestnicy rozwijają umiejętność prezentacji scenicznej i tworzenia etiud. Młodzi cyrkowcy obu grup mogą zaprezentować swoje postępy podczas pokazu uczestników laboratoriów na CYRKOPOLU.

Dorośli mogą zdobywać i szlifować nowocyrkowe techniki w nieformalnej grupie – Otwartej Przestrzeni Treningowej, działającej na zasadzie kooperatywy artystycznej. Na bezpłatne zajęcia mogą uczęszczać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Koncepcja OPT opiera się na otwartym dostępie do zajęć, wspólnej wymianie doświadczeń oraz wzajemnym uczeniu się.

cnc opis

Współpracujemy również z artystami, korzystającymi z możliwości rezydencjonalnych i produkcyjnych CBK Fama. W 2018 roku podczas rezydencji artystycznej, artyści związani z kolektywem KEJOS stworzyli spektakl pt. Miasto, którego nie było na 700-lecie miasta Lublina (partnerzy produkcji: Carnaval Sztukmistrzów, Stowarzyszenie Kejos Theater oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama). Spektakl został zaprezentowany zarówno we Wrocławiu, jak i w Lublinie. 

Podczas 3. edycji Cyrkopola w 2019 roku planowana jest premiera spektaklu nowocyrkowego pt. Kiedy widzisz Księżyc – monodramu autorstwa francuskiego artysty Youriego Grégoire'a. Jeśli jesteś artystą, performerem, cyrkowcem i potrzebujesz wsparcia oraz zaplecza techniczno-przestrzennego do stworzenia własnej produkcji, skontaktuj się z nami! 

kejos

KONTAKT w/s produkcji i rezydencji: Marta Kuczyńska / kurator Centrum Nowego Cyrku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

cnc opis3

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE stanowi podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku. Festiwal organizowany jest w ramach obchodów Święta Wrocławia. W ciągu trzech dni trwania wydarzenia na ulicach i podwórkach Psiego Pola prezentujemy sztukę nowocyrkową w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy. Większość spektakli scenicznych, pokazów ulicznych i warsztatów jest bezpłatna. W programie znajdują się zarówno propozycje dla dzieci, jak i dorosłych.

cnc opis5

cnc opis 2

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia od 14 maja 2020 roku 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-18
Wt.: 10-18
Śr.: nieczynne
Czw.: 10-18
Pt.: 10-18
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. 

Nieczynny stacjonarnie, pracujemy zdalnie!

Kontakt telefoniczny i mailowy od pon. do pt. 9:00-17:00

https://www.fama.wroc.pl/kontakt

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com