kinko

W ramach cyklicznych spotkań filmowych zapraszamy na seanse w następujących pasmach: Wieczorne kino w ciemno (seans dla widzów 16+), Filmowa niespodzianka dla dzieci (kino familijne) oraz Osiedlowy Klub Filmowy. Na pokazach Wieczornego kina w ciemno prezentujemy produkcje zagraniczne, zarówno starsze, jak i te najnowsze, które dopiero zeszły z ekranów kin. Filmowa niespodzianka dla dzieci to propozycja na sobotnie przedpołudnia, podczas których zapoznajemy dzieci z kinematografią polską i światową, pokazując filmy animowane i kino familijne. Zarówno wybór produkcji dla dorosłych, jak i dla dzieci jest niespodzianką!

Osiedlowy Klub Filmowy to nowe comiesięczne pasmo kinowe w CBK FAMA. W ramach OKF będzie można zobaczyć przede wszystkim kino polskie – zarówno klasyki filmowe, jak też obrazy współczesne. Seansom towarzyszyć będą prelekcje, spotkania z twórcami, filmoznawcami i specjalistami z różnych dziedzin oraz dyskusje z publicznością. Z myślą o tych, którzy spędzają długi weekend majowy w mieście proponujemy całodniowe wydarzenie z kinem w roli głównej - Majówkowy Maraton Filmowy.

literatura

W budynku CBK Fama mieści się 11. filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, oferująca szeroki wybór literatury pięknej i popularnonaukowej, czasopism oraz zbiorów multimedialnych – obecnie katalog obejmuje około 900 000 pozycji, z których korzysta prawie 7000 osób. Oprócz stałej działalności bibliotecznej, odbywają się tu również spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, lekcje biblioteczne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Pod nazwą Książking kryją się nieformalne spotkania literackie, dla których punktem wyjścia są rozmowy z ciekawymi ludźmi, opowiadającymi o swoich pasjach, wykonywanych zawodach oraz własnych książkowych inspiracjach. Podczas Intensywnie literackiego weekendu, organizowanego rokrocznie z okazji Światowego Dnia Książki, przyglądamy się jednemu z wybranych gatunków lub motywów literackich, który stanowi temat przewodni programu wydarzenia. Z językiem polskim świętujemy także odzyskanie przez Polskę Niepodległości – 11 listopada spotykamy się na interdyscyplinarnych obchodach, dla których punktem wyjścia jest twórczość polskiego pisarza lub pisarki.

cyrk

Od początku swojej działalności, wspólnie z artystami skupionymi wokół Kolektywu KEJOS, rozwijamy teatralno-cyrkową koncepcję pod nazwą Centrum Nowego Cyrku, na którą składają się: warsztaty autorskie, rezydencje artystyczne oraz produkcje teatralno-cyrkowe. Podsumowaniem naszej rocznej aktywności jest Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE, który na 3 dni zamienia podwórka i ulice Psiego Pola w sceny nowocyrkowych pokazów.

W ramach stałej siatki laboratoriów prowadzone są popołudniowe zajęcia cyrkowe, podczas których uczestnicy zyskują umiejętność prezentacji scenicznej, poznają różne techniki cyrkowe, takie jak: żonglerka, ekwilibrystyka, akrobatyka i inne, a także uczą się koncentracji i samokontroli. Swoją przygodę z nowym cyrkiem mogą rozpocząć dzieci już od 7 roku życia, trenując w ramach Małej Akademii Nowego Cyrku. Dla młodzieży przygotowaliśmy Zajęcia Cyrkowo-Teatralne, natomiast dorośli mogą dołączyć do bezpłatnej kooperatywy artystycznej pod nazwą Otwarta Przestrzeń Treningowa, której celem jest wymiana umiejętności pomiędzy kuglarzami, tancerzami, performerami i artystami wszelkich dyscyplin, zarówno początkującymi jak i profesjonalistami.

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia od 14 maja 2020 roku 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-18
Wt.: 10-18
Śr.: nieczynne
Czw.: 10-18
Pt.: 10-18
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. 

Nieczynny stacjonarnie, pracujemy zdalnie!

Kontakt telefoniczny i mailowy od pon. do pt. 9:00-17:00

https://www.fama.wroc.pl/kontakt

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com